Przejdź do głównej zawartości

Jak wyprasować ręcznik? Kilka praktycznych porad!

Jak prasować ręczniki?

Ręczniki to bardzo ważny element nie tylko każdej kuchni czy łazienki, ale wręcz całego domu. Wieczorna toaleta powinna kojarzyć się z wizytą w spa. Kiedy wracamy do domu, wówczas pragniemy wypocząć i czuć się dobrze. Warto jednak zadbać o dobrą higienę i wygląd swoich ręczników, aby mogły służyć domownikom jak najdłużej.

Co warto wiedzieć o ręcznikach? Jak prawidłowo o nie dbać? To nie takie trudne!

Jak prasowac reczniki
Jak prasować ręćzniki

Czy prasowanie ręczników jest możliwe?

Oczywiście w tym artykule nie będziemy pisać o praniu ręczników, gdyż jest to oczywiste i proste. Wystarczy dobrać odpowiedniej jakości środki zmiękczające i nastawić odpowiednią temperaturę (zazwyczaj jest to około 30-40 stopni Celsjusza). Taka temperatura sprawi, że ręcznik dobrze się wypierze i nie skurczy w praniu. Dokładnie o praniu ręczników można przeczytać tu.

Prasowanie ręczników jest oczywiście możliwe i również niezwykle proste. Warto znać kilka technik tej czynności, aby codzienne obowiązki stały się przyjemnością.

Prasowanie ręczników.

Metoda wywieszania prania.

Najprostszą metodą, dzięki której ręcznik stanie się prostszy, jest wywieszenie go na sznurze do suszenia prania. Ważne, aby dobrze go na nim naciągnąć. Po czynności prania można „strzepać” ręcznik kilka razy. Dzięki temu będzie jeszcze prostszy. Wysoka temperatura na dworze sprawia, że ręcznik staje się jednak szorstki i sztywny dlatego warto przejść do kolejnej, prostej metody, dzięki której uzyskamy piękny i miękki ręcznik.

miękkie ręczniki po praniu
Miękkie ręczniki po praniu

Prasowanie wysoką temperaturą i parą

Dużym ułatwieniem w tym przypadku jest posiadania parownicy, jednak zwykłe żelazko również nada się do tej techniki. Wystarczy nastawić w żelazku wysoką temperaturę (ręczniki, zwłaszcza z grubej bawełny są oporne na prasowanie, a wysoka temperatura nie zniszczy ich materiału). Podczas prasowania należy przyciskać przycisk pary wodnej, która wniknie w strukturę ręcznika. Taki zabieg nie tylko wyprasuje i zmiękczy ręcznik, ale również usunie wszelkie zarazki i drobnoustroje, które mogą gromadzić się w głębokich włóknach ręczników.

To świetna i prosta metoda prasowania ręczników.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Rustykalne firany. Zasłony rustykalne

Dekorujemy wnętrze – wybieramy kierunek rustykalny Istnieją ludzie, którzy wręcz kochają nowoczesność oraz tacy, którzy nie przepadają za aktualnie modnymi zwyczajami czy rzeczami. Tak jest właściwie w każdej kwestii i każdej dziedzinie życia, również w tematyce aranżacji wnętrz – mimo że żyjemy w bardzo nowoczesnych czasach nadal znajdziemy miłośników dekoracji na styl klasyczny, nierzadko określany mianem staromodnego. Dlaczego? Czy w takim stylu dekoracji wnętrz rzeczywiście można się odnaleźć? A może jest to pewnego rodzaju ucieczka od rzeczywistości? Przyjrzyjmy się tej tematyce bliżej, poznając styl dekorowania wnętrz w typie retro , rustic lub szabi szik … Jeśli mimo życia w nowoczesnym świecie odczuwacie potrzebę otaczania się przedmiotami pochodzącymi z innej epoki bądź stylizowanymi na takie właśnie czasy albo po prostu odczuwacie, że znacznie lepiej czujecie się w bardziej klasycznym, aniżeli nowoczesnym wnętrzu. Tego typu dekoracje są bliskie Waszemu sercu. Zainte

Alpaka - co to jest?

Alpaka - co to jest? Alpaka to zwierzę z rodziny wielbłądowatych, pochodzące z Ameryki Południowej, gdzie występuje w Andach na wysokości od 3000 do 5000 m n.p.m. Alpaka jest hodowana przede wszystkim ze względu na swoje cenne i delikatne włókno, które jest wykorzystywane do produkcji wyrobów włókienniczych, takich jak swetry, szale, kurtki, koce czy pościele. Alpaka Alpaki mają długą historię w Ameryce Południowej , gdzie były hodowane przez rdzenne ludy jako źródło mięsa, mleka oraz cennego włókna. Dziś hodowla alpak stała się ważnym źródłem utrzymania dla wielu społeczności, które zajmują się produkcją wyrobów włókienniczych. Włókno alpaki Charakteryzuje się niezwykłą miękkością, lekkością i ciepłem , dzięki czemu jest bardzo cenione w przemyśle włókienniczym. W przeciwieństwie do wełny owiec, włókno alpaki jest bardziej delikatne i nie powoduje uczuleń skórnych, co czyni go idealnym dla osób z wrażliwą skórą. Alpaki to zwierzęta , które są hodowane w celach komercyjnych w wiel

Jak do firanki wszyć taśmę, lamówkę, przelotki, koraliki

Uszycie firan i zasłon Samodzielne uszycie firanek i zasłon czy wykonanie lambrekinu niektórym osobom może wydawać się wręcz niemożliwe. Są też jednak i tacy, którzy dobrze sobie z tym radzą. W związku z tym wykończenie firanki w postaci wszycia do niej taśmy też nie jest problemem . Taśma do firan Jak wszyć taśmę do firanki? Taśma powoduje, że firanka równomiernie się marszczy i ładnie układa . Kupując ją trzeba pamiętać o poprawnym odmierzeniu długości. Chodzi o to, żeby uwzględnić zapas na marszczenie . Taśmę przyszywamy na górze firanki, przeszywając ją w dwóch miejscach. Następnie ściągamy sznurki, które znajdują się w taśmie i wówczas firanka ulega zmarszczeniu. Z kolei, żeby wykończyć ja od dołu można przyszyć lamówkę. Jest to rodzaj ozdobnej taśmy. Wszywanie lamówki do firan Wszywanie lamówki jest dosyć proste. Trzeba ułożyć dół firanki na środku lamówki i zagiąć ją z dwóch stron, a następnie przeszyć na maszynie do szycia. Można wybierać różne szerokości i kolory lam